Polish (Poland)English (United Kingdom)


Odkryj sekrety Zakonu Krzyżackiego

data: 17-05-2016 kategoria : aktualności

Jak naprawdę wyglądali prawdziwi Krzyżacy? Skąd się wywodzili? Jak wyglądało prawdziwe życie członków Zakonu Krzyżackiego w średniowiecznej Europie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź odwiedzając Grodzisko rycerskie w Mazurolandii. Ale to jeszcze nie wszystkie nowe atrakcje Grodziska, które czekają na turystów odwiedzających Mazury.

 Fakty i mity o Krzyżakach

 Od 30. kwietnia Grodzisko rycerskie zaprezentuje się w nowej odsłonie. Na wystawie „Krzyżacy”, poznacie fakty i mity o członkach Zakonu Krzyżackiego oraz ich ciekawą historię. Dowiecie się m.in. po co Krzyżacy zostali sprowadzeni na Mazowsze i kto ich zaprosił, jak i kiedy dotarli na Mazury. Odkryjecie jak wyglądali i jak się ubierali, jak przebiegało ich życie codzienne, jakie pełnili funkcje oraz jakie śpiewali pieśni. Poznacie największe bitwy Zakonu Krzyżackiego oraz machiny wojenne.


Z historią „na żywo”

Oprócz wystawy „Krzyżacy” w Grodzisku rycerskim czeka Was spotkanie z historią „na żywo”. Będziecie mogli nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć eksponaty z okresu średniowiecza. Gości Grodziska przywita Mistrz Krzyżacki. Przy jego pomocy przymierzycie zbroję, czy kolczugę rycerską lub przyodziejecie strój białogłowy. Animator pomoże dobrać odpowiednią broń i tarczę średniowieczną oraz inne elementy wyposażenia rycerzy. Odważni śmiałkowie będą mogli sprawdzić swoje siły w konfrontacji z dwuręcznym, ważącym 25 kg „mieczem Podbipięty”. Kto „podpadnie” Mistrzowi Krzyżackiemu, ten zostanie zakuty w średniowieczne dyby. Na strzelnicy rycerskiej sprawdzicie natomiast swoje celne oko strzelając z łuku w asyście Krzyżaka. Ponadto przy Grodzisku rycerskim zobaczycie bombardy krzyżackie i inne machiny oblężnicze tj. trebusz czy kusza wałowa. Gdy tylko wejdziecie na wieżę widokową Grodziska będziecie mogli podziwiać przepiękną mazurską panoramę.

Grodzisko rycerskie można odwiedzać codziennie w Mazurolandii, w Gierłoży k. Kętrzyna, w godz. 09.00-18.00.


fot. Mazurolandia

 

 

Znajdź nocleg:

Dodatkowo:
Tv Internet
Łazienka Parking
Gastronomia Akceptacja zwierząt

 

Wybierz region - znajdź nocleg:
Warto zobaczyć:

Z pamiętnika podróżnika:

 

Zamek w Mosznej


wiecej...